Na pierwszym Warsztacie UX we Wrocławiu zajęliśmy się problemem projektowym firmy AXIT. Posługiwaliśmy się techniką projektowania na papierze, o której na początku krótko opowiedziała Basia Rogoś – Turek. Zgodnie z hasłem: rozwiązuj realne problemy projektowe, zero pitu pitu – zaczęliśmy od kilku chwil teorii, a potem przeszliśmy do prac projektowych w kilkuosobowych grupach.

Fotorelacja

Zobaczcie galerię zdjęć z pierwszych Warsztatów UX we Wrocławiu. Fotorelację przygotował Rafał Solski z John Weston Group.

Fotorelacja Projekty

Program Warsztatów UX

18.00 – 18.05 – Przywitanie gości

Krótkie wprowadzenie do idei Warsztatów UX, omówienie planu spotkania oraz firm i osób, dzięki którym inicjatywa stała się możliwa.

18.05 – 18.15 – Technika UX: o paper prototyping

Prezentacja Barbary Rogoś-Turek na temat techniki paper prototyping – o jej korzyściach i ograniczeniach oraz zastosowaniu w procesie projektowym. Przedstawione zostały przykłady i filmy prezentujące wykorzystanie tej techniki w projektach. Więcej o metodzie poczytaj w naszym artykule.

18.15 – 18.30 – Kontekst: o problemie projektowym firmy Axit

Artur Gołda - Unit Manager w firmie Axit – opowiedział o kontekście problemu projektowego aplikacji AX4. Uczestnicy Warsztatów zmierzyli się z narzędziem modelującym sposób pobierania określonych danych z baz danych. Omówione zostały także jego przykładowe scenariusze użycia.

18.30 – 20.00 – Projektowanie rozwiązań w grupach

Uczestnicy Warsztatów, podzieleni na kilkuosobowe zespoły,  przy użyciu notesów do paper prototyping lub własnych narzędzi, skupili się na projektowaniu rozwiązania – interfejsu umożliwiającego użyteczną realizację scenariuszy użycia przedstawionych przez firmę Axit.

20.00 – 21:00     – Omówienie projektów

Przy pysznej pizzy reprezentaci grup opowiadali organizatorom i uczestnikom Warsztatów o swoich projektach.

AFTERPARTY

Networking i dalsze rozmowy  o użyteczności przeniosły się do sąsiadującego z IdeaPlace lokalu El Barrio (Pl. Solny 14/ul. Szajnochy 4).

Partner merytoryczny

Partnerem merytorycznym pierwszego Warsztatu UX jest AXIT AXITconnecting_logistics - ekspert w zakresie rozwiązań IT dla logistyki.  AXIT tworzy rozwiązania IT do realizacji kompleksowych zadań. Dzięki tworzonym przez ekspertów systemom dla logistyki ich klienci mogą zarządzać i kontrolować bardzo złożone procesy.

Sponsor nagród

Sugester

Nagrody dla uczestników pierwszych Warsztatów UX sponsoruje Sugester – aplikacja pozwalająca na utrzymywanie kontaktu z klientami i zbieranie feedbacku nt usług i produktów. Sugester to aplikacja, której możesz użyć na każdej stronie www, w dowolnym modelu abonamentowym. Każdy uczestnik Warsztatu UX otrzyma 80% rabatu na roczny abonament PRO Sugestera. Więcej na: http://sugester.pl/

Sponsor afterparty

Napoje na afterparty w Barrio sponsoruje Lizard Mobile – wsparcie firm w projektowaniu i wdrażaniu użytecznych rozwiązań mobilnych. Agencja oferuje rozwiązania dla wielu sektorów rynku, w których istnieje realna potrzeba ich stosowania. Firma tworzy aplikacje mobilne na platformy Android, iOS, Windows Phone, mobilne serwisy internetowe (dedykowane, responsive), kreuje strategie user experience, wdraża mobilne systemy eCommerce oraz swoje innowacyjne produkty wykorzystujące geolokalizację oraz komunikację realtime video i audio.

Fotorelacja

JWG-LOGO

John Weston Group to pasjonaci marketingu. Wcielają w życie rozwiązania, które mają jeden cel: efektywna sprzedaż. Dążą do tego poprzez: tworzenie i wdrażanie strategii marketingowych, kompleksową budowę stron internetowych, umiejętne zarządzanie budżetem kampanii reklamowych, produkcję kreatywnych sesji zdjęciowych i materiałów wideo oraz wprowadzanie procesów brandingu i rebrandingu.