Na drugim Warsztacie UX we Wrocławiu zajmowaliśmy się problemem projektowym Gumtree.pl. Do tego celu zastosowaliśmy technikę sortowania kart. Na początku Krzysiek Podruczny przybliżył teoretyczną stronę tej techniki UX, następnie Iga Mościchowska i Magda Marczak z ebaya (via Skype) omówiły sytuację Gumtree.pl w kontekście kategoryzacji ogłoszeń. Potem – 6 grup ruszyło do wytężonej pracy projektowej :)

Fotorelacja

Zobaczcie galerię zdjęć z drugich Warsztatów UX we Wrocławiu. Fotorelację przygotowała Barbara Lubczańska

Fotorelacja Projekty

Program Warsztatów UX

18.00 – 18.05 – Przywitanie gości

Krótkie wprowadzenie do idei Warsztatów UX, omówienie planu spotkania oraz firm i osób, dzięki którym inicjatywa stała się możliwa.

18.05 – 18.15 – Technika UX: o sortowaniu kart

Prezentacja na temat sortowania kart – o odmianach oraz zastosowaniu w procesie projektowym. Uczestnicy dowiedzieli się, w jaki sposób zastosować tą technikę do kategoryzacji i nadawania terminów. Metodę przedstawił Krzysztof Podruczny – UX designer z WitFlow.  Jego prezentację możecie zobaczyć po kliknięciu w link. 

18.15 – 18.30 – Kontekst: o problemie projektowym Gumtree.pl

O kontekście problemu, w imieniu Gumtree.pl, opowiedziała bliżej Iga Mościchowska – jedna z badaczy, którzy testowali użyteczność serwisu. Na pytania uczestników dotyczące problemu projektowego odpowiedziała z kolei Magdalena Marczak z londyńskiego Gumtree (jeśli Skype pozwoli). Poziom problemu – dla początkujących i dla chętnych ;)

18.30 – 20.00 – Tworzenie rozwiązań w grupach

Uczestnicy Warsztatów, podzieleni na kilkuosobowe zespoły,  przy użyciu karteczek post-it zastanawiali się, w jaki najlepszy sposób skategoryzować dane, z którymi mają do czynienia użytkownicy Gumtree.pl.

20.00 – 21:00     - Omówienie projektów przy słodkościach

Grupy przedstawiały swoje prace i dyskutowały nad napotkanymi problemami.

AFTERPARTY

Po Warsztatach uczestnicy bawili się na afterparty w zaprzyjaźnionej klubokawiarni Lot Kury przy ul. Ofiar Oświęcimskich 17 we Wrocławiu.

Partner merytoryczny

Partnerem merytorycznym drugiego Warsztatu UX jest Gumtree.pl - jeden z wiodących i prawdopodobnie najbardziej znany serwis z drobnymi ogłoszeniami w Polsce. Swoje korzenie ma w Wielkiej Brytanii, zaś na polskim rynku istnieje od 2004 roku. Właścicielem marki jest eBay Classifieds Group.

Sponsor nagród

Dla grupy, która zrobi najlepsze wrażenie na kliencie i organizatorach drugiego Warsztatu, wydawnictwo  Helion ufundowało książki – bardzo przydatne dla projektantów wydanie „Prostota i użyteczność” autorstwa Giles’a Colborne’a.

Sponsor poczęstunku

Efekty prac wszystkich grup omawiać będziemy przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez restaurację Wincentego 21 – good food restaurant.

Kolejną słodkością dostępną dla uczestników drugich Warsztatów UX będą krówki, które dostarczy SMT Software – firma programistyczna tworząca kompleksowe rozwiązania IT.

Sponsor afterparty

Podobnie jak przy pierwszej edycji, sponsorem trunków na afterparty jest Lizard Mobile – wsparcie firm w projektowaniu i wdrażaniu użytecznych rozwiązań mobilnych. Firma tworzy aplikacje mobilne na platformy Android, iOS, Windows Phone, mobilne serwisy internetowe (dedykowane, responsive), kreuje strategie user experience, wdraża mobilne systemy eCommerce oraz swoje innowacyjne produkty wykorzystujące geolokalizację oraz komunikację realtime video i audio.