Warsztaty UX #5 odbyły się 06.06.2014 w IdeaPlace w godzinach 18:00 – 21:00.
Na spotkaniu zajmowaliśmy się problemem projektowym w aplikacji edukacyjnej Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych. Do tego celu zastosowaliśmy technikę Participatory Design czyli współprojektowania.
Grupy projektowe składały się z młodzieży szkolnej, projektantów i ekspertów – takich Warsztatów UX jeszcze nie było!

Zobacz prezentację nt techniki projektowej:

Zobaczcie galerię zdjęć z piątych Warsztatów UX we Wrocławiu.

Fotorelacja Projekty

Filmowa relacja z Warsztatów UX#5:

#5 Warsztaty UX – Participatory design from WitFlow on Vimeo.

Program spotkania

18:00 – 18:05 – Powitanie uczestników
18:05 – 18:15 – O technice participatory design (czyli współprojektowaniu) opowiedziały Iga Mościchowska i Kasia Małkiewicz z WitFlow
18.15 – 18.30 – Kontekst: o problemie projektowym opowiedział Michał Reda – Kierownik Rozwoju Produktów Elektronicznych WSiP
18.30 – 20.00 – Tworzenie rozwiązań w grupach
20.00 – 21:00 - Omówienie projektów przy poczęstunku

Partner merytoryczny

Partnerem merytorycznym piątego Warsztatu UX były Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne – największy wydawca edukacyjny w Polsce. Rocznie publikują kilkaset tytułów książkowych i multimedialnych. Specjalizują się w książce edukacyjnej i podręcznikach.

Sponsor

Sponsorem upominków dla uczestników Warsztatów były MagneSowy – każdy uczestnik dostał kupon rabatowy a szczęśliwcy wylosowali nagrody rzeczowe! Czym są MagneSowy? Twoje ulubione zdjęcia zamienione w odlotowe magnesy na lodówkę? Wejdź na www.magnesowy.pl i sprawdź! Puszczyk i Uszatka to uskrzydlony duet specjalizujący się w przyciąganiu Twoich wspomnień. Nim się obejrzysz, zamienią ulubione zdjęcia z dysku, Facebooka lub Instagrama w niezwykłe magnesy na lodówkę i w lot dostarczą je pod wskazany adres.