Czy udział w Warsztatach UX jest płatny?
Nie, Warsztaty UX są darmowe.
Jak się można zapisać na Warsztaty?
Na stronie nowo zapowiedzianego Warsztatu znajduje się opcja rejestracji z użyciem aplikacji Eventbrite. Liczba miejsc jest ograniczona, ale zbieramy także listę rezerwowych uczestników.
Jak długo trwa spotkanie?
Od 2 do 3 godzin. Jeśli jednak wybierasz się na after party, to sam decydujesz o tym, kiedy kończy się impreza ;)
Jakie problemy będą poruszane na przyszłych Warsztatach UX?
Wszystko zależy od partnerów kolejnych Warsztatów i problemów projektowych, z jakimi się do nas zgłoszą. Mogą one dotyczyć zarówno aplikacji biznesowych, e-commerce, jak i serwisów www. Staramy się jednak, aby zawsze były zogniskowane wokół jakiegoś konkretnego obszaru tematycznego, np. koszyk, rozbudowana tabela z danymi czy złożony formularz rejestracji.
Czy potrzebuję coś zabrać ze sobą na Warsztaty?
Na pewno otwartą głowę i świeże pomysły na problemy projektowe. Przydać się mogą ołówki do makiet papierowych. Jeśli wolisz projektować na komputerze, możesz przynieść swojego laptopa (nie jest to konieczne!).
Jak często będą się odbywać Warsztaty UX?
Planujemy organizować Warsztaty UX raz na kwartał, czyli 4 razy w roku.
Jestem studentem i nie mam doświadczenia w projektowaniu. Czy mogę wziąć udział w Warsztatach UX?
Jak najbardziej. Staramy się, aby uczestnicy Warsztatów UX byli jak najbardziej zróżnicowani zarówno w swoim doświadczeniu, kompetencjach i podejściu do pracy.
Czy są przewidziane nagrody dla najlepszych prac?
Najlepszą nagrodą dla projektanta jest zrobienie dobrego projektu ;) Ale jeśli partnerzy danej edycji Warsztatów UX okażą się hojni, to jest szansa na dodatkową nagrodę materialną.
Czy mogę zgłosić pomysł na temat kolejnych Warsztatów?
Zdecydowanie! Liczymy na firmy, startupy, ale i osoby prywatne, które zechcą się podzielić swoim problemem projektowym. Zapraszamy do kontaktu.
Czy Warsztaty UX odbędą się także w innych miastach?
Na chwilę obecną Warsztaty UX są organizowane tylko we Wrocławiu. Jeśli jednak chcesz przeprowadzić edycję w swoim mieście – skontaktuj się z nami!
Kto stoi za ideą Warsztatów UX?
Pomysł na Warsztaty UX pojawił się w firmie WitFlow – studio UX & usability, zajmującym się projektowaniem interakcji i badaniem użyteczności. Naszym zdaniem za dużo jest spotkań teoretycznych, a za mało praktyki. A przecież projektowanie to przede wszystkim praktyczne rozwiązywanie problemów. I tak właśnie narodziła się idea nowej formuły spotkań branży UX. Pierwszy Warsztat będzie wielkim sprawdzianem tego, czy nasz pomysł się przyjmie. Liczymy na to, że tak! :)