(c) Barbara Lubczańska

(c) Barbara Lubczańska

Warsztaty UX to nieformalne spotkanie, na którym uczestnicy w zespołach pracują nad rozwiązaniem realnego problemu projektowego i wspólnie generują rozwiązania. Ich celem jest popularyzowanie wiedzy o projektowaniu interfejsów i user experience. Uczestnicy Warsztatów UX w praktyce wykorzystują narzędzia do zmierzenia się z realnym zagadnieniem projektowym, zaś partnerzy kolejnych edycji uzyskują kilka alternatywnych rozwiązań problemu, z którym borykają się na co dzień w pracy. Wszystko to ma na celu przybliżenie uczestnikom charakteru pracy projektanta, który często musi bazować na niepełnych danych, w obrębie istniejących ograniczeń biznesowych lub technicznych i w ściśle określonych ramach czasowych.


Na czym to polega?

Spotkanie zaczyna się od krótkich, 10 minutowych występów:
1) o technice UX – tłumaczy narzędzie stosowane przez praktyków UX lub omawia dobre wzorce,
2) o kontekście problemu projektowego – przedstawiciel firmy opowiada o kontekście problemu.
Przez resztę Warsztatów kilkuosobowe zespoły szukają rozwiązania problemów – przy użyciu kartek i notesów lub własnych komputerów – wspierając się techniką UX przedstawioną na początku spotkania. Wyniki prac wszystkich grup projektowych są omawiane na koniec spotkania i są prezentowane na stronie internetowej Warsztatów UX.

Dla kogo?

Warsztaty skierowane są zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z user experience, jak i dla osób zawodowo zajmujących się tworzeniem serwisów i aplikacji internetowych: grafików, programistów, PMów, marketerów. Mile widziani będą zarówno studenci, jak i kierownicy od lat związani z IT. Wierzymy, iż dzięki wymianie wzajemnych doświadczeń możliwe będzie stworzenie naprawdę oryginalnych i użytecznych rozwiązań!

Jak wziąć udział?

Z uwagi na praktyczny charakter spotkania, liczba miejsc jest ograniczona i wymagana jest uprzednia rejestracja. Na tydzień przed planowanym wydarzeniem na stronie internetowej uruchomiona zostanie możliwość zapisu na Warsztat. Aby wziąć udział w Warsztatach wiedza i doświadczenie na temat użyteczności nie są wymagane, lecz zawsze mile widziane.
Uczestnictwo w Warsztatach UX jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.


Organizatorzy i partnerzy

WitFlow

Organizator – WitFlow

WitFlow to interdyscyplinarny zespół specjalistów interakcji człowiek-komputer, łączący kompetencje badaczy społecznych i projektantów interfejsów. Naszą domeną są projekty wspierające zaangażowanie użytkowników poprzez intuicyjne interakcje i atrakcyjną grafikę. Posiadamy bogate doświadczenie w badaniu użyteczności i projektowaniu dla klientów z różnorodnych branż, np. eBay Classifieds, PKN Orlen, nk.pl, Vattenfall, Egmont, Grupa Money.pl, Okazje.info, Axit, Unit4 Teta, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Narodowy Instytut Audiowizualny.

IdeaPlace

Partner – Idea Place

IdeaPlace to pierwsza we Wrocławiu profesjonalna przestrzeń coworkingowa dla osób przedsiębiorczych, dynamicznych i niezależnych. To biuro dla freelancerów działających w terenie. Daje możliwość wykorzystania wszystkich zalet pracy biurowej przy jednoczesnym braku zobowiązań. Dzięki profesjonalnemu sekretariatowi, nowoczesnemu zapleczu technicznemu i unikalnej, twórczej atmosferze doskonale nadaje się do indywidualnej pracy oraz korzystania z zalet pracy w zespole.

BarbaraLu_logo

Relacje fotograficzne – BarbaraLu

Za uwiecznienie na zdjęciach zarówno atmosfery Warsztatów jak i prac uczestników odpowiada Barbara Lubczańska, czyli BarbaraLu. Fantastyczne zdjęcia w przemiłej atmosferze to znaki rozpoznawcze Basi. Uchwyci wszystko i wszystkich i dzięki niej można przeżywać to jeszcze raz, oglądając nasze galerie.


Patronat medialny